Hurtownia węgla kamiennego BH-Topaz

BIURO HANDLOWE TOPAZ – DYSTRYBUTOR NAJPOPULARNIEJSZYCH MATERIAŁÓW OPAŁOWYCH

Węgiel kamienny – tradycyjny materiał opałowy

W piecach przemysłowych, w gospodarstwach domowych, czy w wielu elektrociepłowniach, materiałem opałowym wykorzystywanym na co dzień jest węgiel kamienny. Pomimo istnienia na rynku wielu alternatywnych paliw, pozostaje on wciąż jednym z najpopularniejszych tego typu materiałów. Dzięki temu, że cena węgla w hurtowniach i sprzedaży detalicznej jest atrakcyjna, a wartość energetyczna duża, skutecznie konkuruje on z gazem ziemnym, olejem opałowym czy ropą, która przecież równie mocno jest rozpowszechniona na całym świecie, w tym również w Polsce.

Należy jednak powiedzieć, że kamienny węgiel od wieków wykorzystywany jest w gospodarce i w życiu prywatnym. Pozwala on na ogrzewanie gospodarstw domowych, na gotowanie, jak i zasilanie pieców w elektrociepłowniach oraz w przemyśle gazowniczych. Węgiel kamienny jest niezbędnym paliwem do produkcji koksu i do palenia w piecach przemysłowych oraz generatorach. Jak widać, jest to powszechnie wykorzystywany i popularny materiał opałowy. Piece węglowe bardzo często są wykorzystywane w domach prywatnych. Są niezawodne, ale wymagają bieżącego zakupu węgla kamiennego.

Sprzedaż węgla kamiennego – hurt

Hurtownia BH-Topaz współpracuje od lat z wieloma kopalniami węgla kamiennego. Większość z nich należy do Kompanii Węglowej S.A., albo do Katowickiego Holdingu Węglowego. Odbiorcy węgla kamiennego od hurtowni BH-Topaz wiedzą, że jest to firma solidna, która dostarczy wysokiej jakości węgiel w odpowiednim czasie oferując jednocześnie atrakcyjne ceny hurtowe węgla. Firma zaliczana jest od 2007 roku do grupy Autoryzowanych Sprzedawców Kompanii Węglowej S.A. BH-Topaz między innymi w swojej ofercie posiada hurtową sprzedaż węgla kamiennego. Powinno to zainteresować liczne elektrociepłownie, koksownie i zakłady przemysłowe w kraju, które oczekują dobrej jakości paliwa energetycznego w dobrej cenie hurtowej. Węgiel kamienny, w tym ekogroszek, przeznaczony do sprzedaży hurtowej, dla energetyki czy hutnictwa, sprzedawany jest i transportowany do klienta w dużych ilościach. Cała transakcja przebiega sprawnie, dzięki czemu obie jej strony są usatysfakcjonowane. Nawiązując trwałą współpracę z BH-Topaz każda firma może liczyć na specjalne, indywidualne traktowanie i dostosowanie trybu współpracy do własnych potrzeb.

Polski węgiel – niska cena

Przez stulecia nasz kraj był potęgą w dziedzinie wydobycia i eksportu węgla kamiennego. Pomimo, że wydobycie tego surowca maleje, to nadal jest on powszechnie wykorzystywany w domach prywatnych i w różnych gałęziach gospodarki. Polskie kopalnie węglowe, głównie na Górnym Śląsku wydobywają do 80 mln ton węgla rocznie. W dużej mierze to od lokalizacji kopalni, z którą współpracuje hurtownia BH-Topaz oraz od lokalizacji odbiorcy ilości hurtowych węgla zależy, jak zorganizowany będzie jego transport w wyznaczone miejsce.

Transport hurtowych ilości węgla

Ilość zamawianego w sprzedaży hurtowej węgla kamiennego sprawia, że Biuro Handlowe Topaz musi wykorzystywać duże pojazdy, aby móc przewieźć zamówiony węgiel do siedziby klienta. Firma dysponuje własną flotą transportową i rozładunkową, dzięki czemu ma możliwość prowadzenia efektywnej sprzedaży hurtowej węgla kamiennego. Największe skrzynie specjalnych samochodów ciężarowych o dużym udźwigu dają możliwość przewożenia z kopalni do klienta nawet po kilkadziesiąt ton węgla. Hurtownia BH-Topaz realizuje szeroką gamę zamówień na węgiel kamienny, w tym zamówień w hurcie, do dużych przedsiębiorstw przemysłowych, czy koksowni i elektrociepłowni miejskich. Cennik (zobacz ceny) BH Topaz zawiera szczegółowe dane o cenach (hurt i detal) oferowanych rodzajów węgla.