Węgiel ekogroszek

Węgiel ekogroszek

Ekonomia i ekologia górą z BH „TOPAZ”!

Węgiel ekogroszek jest obecnie jednym z najpopularniejszych sortymentów oferowanych przez BH „TOPAZ”. Świadomość korzyści ekonomicznych oraz społecznej odpowiedzialności w kwestiach ochrony środowiska sprawiają, że coraz chętniej sięgamy po niego w naszych domach i prowadzonych przedsiębiorstwach. Ważne zatem, by pochodził on od sprawdzonego dostawcy.

O tym, czy węgiel ekogroszek jest ekologiczny, decyduje kilka czynników, np. proces produkcji oraz sposób spalania produktu. Ekogroszek powstaje ze specjalnych partii węgla kamiennego charakteryzujących się dużą kalorycznością przy małej wilgotności. Dodatkowymi parametrami są: mała ilości substancji niepalnych, niska zwartość popiołu węgla i siarki. W procesie produkcji często wzbogaca się węgiel ekogroszek, by był on jeszcze bardziej kaloryczny – celem jest zwiększenie wartości opałowej ekogroszku.

Zalety ekogroszku:

  • wygoda – odpowiednie wyregulowanie kotła sprawia, że proces ogrzewania jest w pełni zautomatyzowany,
  • cena – paliwo jest tańsze i bezpieczniejsze od innych rodzajów opału,
  • korzyści dla środowiska – nie emituje takich zanieczyszczeń jak olej lub zwykły węgiel.

Wady:

  • początkowe koszty inwestycji – które mogą się jednak zwrócić w procesie eksploatacji pieca i ogrzewania tym typem węgla.

Sprzedaż ekogroszku w firmie „TOPAZ” odbywa się luzem (15-25 ton) lub w workach opakowaniowych jako ekogroszek workowany (15-25 kg). W zależności od rodzaju i ilości wybranego sortymentu, proponujemy Państwu własny transport samochodowy i kolejowy na terenie całego kraju.

Ścisła współpraca z polskimi kopalniami:

KWK MARCEL, KWK POKÓJ ,KWK CHWAŁOWICE, KWK JANKOWICE, KWK ZIEMOWIT, KWK PIAST, KWK BOBREK, KWK PIEKARY, KWK WUJEK-ŚLĄSK, KWK MYSŁOWICE-WESOŁA, KWK STASZIC ,KWK WIECZOREK, KWK JANINA, ZG SOBIESKI pozwala nam oferować dowolną ilość węgla ekogroszku dla klientów, odpowiednio do wykazywanych potrzeb.

Biuro Handlowe „TOPAZ” podejmuje szereg inicjatyw społecznych i środowiskowych, dążąc do ciągłego udoskonalania składu fizykochemicznego oferowanych sortymentów sprzedaży ekogroszku, dbając jednocześnie o najniższy poziom zasiarczenia tych ekologicznych produktów. Z powodzeniem.

To właśnie wysoka jakość i wartość energetyczna ekogroszku BH „TOPAZ” stała się główną siłą konkurencyjną tej firmy na polskim rynku węgla kamiennego.

Wygodny ekogroszek workowany lub sprzedaż ekogroszku luzem – zachęcamy do zakupów u sprawdzonego dostawcy.

Biuro Handlowe „TOPAZ”